top of page

דרכון פורטוגלי

כל שנה אלפי ישראלים מוציאים דרכון ואזרחות של אחת ממדינות האיחוד וכך נהיים אזרחי אירופה.

האם גם אתם יכולים? מאוד יכול להיות שכן, ואני אעשה כל מה שנדרש כדי שגם לכם יהיה את הדרכון הנכסף והאזרחות שאתם כל כך רוצים.

לפני שניכנס לפרטי הפרטים, עולה השאלה למה להוציא דרכון פורטוגלי?

הנה כמה נקודות מעניינות שיכולות לתת תשובה לאנשים שלא מבינים את הבאז סביב הנושא:

     

שהיה בלתי מוגבלת באירופה. אנשים בעלי אזרחות של אחת ממדינות האיחוד יכולים לשהות באיחוד ללא הגבלה, שווה לא?

כניסה לארה"ב בלי ויזה. כן מה ששמעתם, אין צורך יותר לעמוד בתורים ולקבל את הגושפנקה שאתם למעשה לא יכולים להיכנס לאמריקה.

מקום להגיע אליו במידה ותהיה סכנה קיומית על המדינה. אולי זו אופציה קצת קודרת ומפחידה אבל יש הרבה אנשים שחושבים שיכול להיות שמשהו יקרה כאן בעתיד והם רוצים כרטיס יציאה בטוח. עם אזרחות אירופאית אפשר לעבור לאירופה ולעבוד שם בלי שום בעיה.

 

 

אז איך זה עובד?

האמת היא שזה לא ממש מסובך ואתם לא חייבים לשכור שירותים של עורך דין לצורך כך, אך נדרשת לא מעט עבודה, שימת לב רבה לפרטים, סדר, עמידה בלוחות זמנים ובעיקר אחריות. היתרון בלשכור שירותי עורך דין הוא בכך שאתם לא צריכים לדאוג מזה בכלל! למה? כי בשביל זה אני כאן.. בשביל מה למדתי כל כך קשה משפטים, עברתי את בחינות הלשכה יצרתי קשרים עם הקהילה היהודית בפורטוגל ושיתופי פעולה עם משרדי עורכי דין בפורטוגל אם לא כדי להשתמש בידע שלי כדי לעזור לכם להשיג בקלות את מה שמגיע לכם, דרכון פורטוגלי!

אם אתם עדיין מתעניינים בעוד פרטים, אז אניח כאן כמה דברים שיהיו מעניינכם:

 

על מה כל המהומה?

הכל התחיל בשנת 2015, מחצית העשור השני למאה ה-21. בשנה זו ממשלת פורטוגל קיבלה החלטה כי יהודים בעלי "דם ספרדי" יוכלו לקבל אזרחות פורטוגלית. איך? כל מה שצריך זה להראות קשר למגורשי ספרד ולמנהגים של יהדות ספרד ופורטוגל. יהודי שיוכיח שהוא צאצא ליהודים אשר סבלו מרדיפות, וגורשו מספרד לפני מאות שנים יוכל לקבל ממדינת פורטוגל את האזרחות.

אתם בטח שואלים את עצמכם איך ניתן להוכיח שאנחנו היהודים אשר גורשו מממלכת ספרד לפורטוגל ומשם גורשו לארצות צפון אפריקה, יוון, דרום אמריקה ועוד? כמו שאמרתי זה לא משהו שעושים על רגל אחת אבל חייבים להוכיח את עובדת הקשר ליהודי ספרד או פורטוגל.

 

דרכון פורטוגלי שלבים מרכזיים


1. קבלת אישור הקהילה היהודית בפורטוגל
איסוף המסמכים אודות ההיסטוריה המשפחתית, תעודות לידה/נישואין/פטירה ועוד, בניית התיק והגשתו לקהילה היהודית לאישור. 
משך ההליך: 1 - 4 שבועות

2. הכנת הבקשה לאזרחות פורטוגלית
הגשת התיק הכולל: אישור קהילה חתום אלקטרונית, הבקשה בפורטוגזית, דרכון מאומת נוטריונית, מסמכי משרד הפנים עם עם חותמת אפוסטיל מתורגמים לפורטוגזית.
משך ההליך: 3 - 5 שבועות

3. קבלת אישור אזרחות פורטוגלית
בחינת התיק על ידי משרד המשפטים הפורטוגלי, בדיקות רישום פלילי באירופה ועוד.
משך ההליך: 6 - 18 חודשים

4. קבלת דרכון פורטוגלי
לאחר אישור האזרחות הפורטוגלית, תונפק תעודת הלידה הפורטוגלית של המבקש אשר תישלח בדואר אל המבקש, ולאחריה ניתן להוציא דרכון בקונסוליה הפורטוגלית הקרובה למקום המגורים או לנסוע לפורטוגל ולהוציא את הדרכון בפורטוגל. 
משך ההליך: 1 - 6 שבועות

 

דרכון פורטוגלי יתרונות ותועלות

1. מגורים במדינות האיחוד האירופאי: אזרחות פורטוגלית היא אזרחות אירופאית לכל דבר. אם רציתם פעם לחיות בגרמניה/צרפת/איטליה ועוד ולא יכולתם אז עכשיו עם האזרחות האירופאית אתם לגמרי יכולים לחיות בגרמניה/צרפת/איטליה ועוד כמו כל תושב אירופאי אחר.

 

2. לימודים במוסד אקדמי אירופאי: יש הרבה מדינות באירופה שמוכנות לסבסד אפילו על 100% מהלימודים של תושבי האיחוד, וכל מה שצריך זה רק להגיע וללמוד שם. אז אם אתם רוצים שהילד שלכם או אולי אפילו אתם תגיעו ללמוד באירופה ולקבל תואר באוניברסיטה איכותית ביחד עם סבסוד בלתי רגיל, אין ספק שאזרחות פורטוגלית היא דבר מעולה להחזיק בו ולהשתמש בו להשגת מטרה זו.

 

3. עבודה: אם נחזור למדינת גרמניה היפה והנקייה, ידעתם מה משכורת המינימום שם? אני לא אגיד לכם כי זה פשוט יעלה לכם את החום, אבל אני מבטיח לכם שהיא גבוהה לאין שיעור לעומת משכורת המינימום בארץ. רוצים לעבוד בגרמניה? אז תוציאו אזרחות פורטוגלית ובלי שום בעיה תעשו זאת.

 

4. ארצות הברית של אמריקה ללא ויזה: אין ספק שאחד היתרונות הגדולים ביותר של נושאי אזרחות אירופאית הוא הכניסה לארה"ב ללא צורך להחזיק בויזה. כמות הישראלים שלא מקבלים זכאות להיכנס לארה"ב היא גדולה, במיוחד אם אתה נמצא במצב סוציואקונומי נמוך או אם אתה צעיר (בין 18-30). למחזיקי אזרחות פורטוגלית יש את היכולת (באמצעות מילוי טופס קצר ותשלום של 14$ בלבד) להיכנס לשלושה חודשים בלי שום תור בשגרירות ובלי שום בזבוז זמן.

 

5. נדל"ן: למחזיקי אזרחות פורטוגלית ניתנת האפשרות להשקיע בנדל"ן במדינה וגם בשאר מדינות האיחוד בלי הצורך לפתוח חברה. זה אומר, שאם יש נכס אירופאי אתם תוכלו לרכוש אותו בלי שום בעיה להשקעה תוך קבלת מימון מבנקים מקומיים כאשר במקרים אחרים זה דורש פרוצדורה מסובכת ויקרה.

 

6. זכויות סוציאליות: אירופה ידועה כבירת העולם של זכויות האדם וביחד עם התואר הזה מגיעה האחריות של להיות מעולה בתחום הסוציאלי. פורטוגל, לא נופלת כאן ומבטיחה הטבות ברמה הסוציאלית ברמה מהגבוהות בעולם.

 

7. הקלות לצאצאים שלכם: כאשר לכם יש אזרחות פורטוגלית אתם יכולים דיי בקלות להוציא גם לצאצאים שלכם אזרחות פורטוגלית וכך לאפשר להם ללכת וללמוד באירופה או אולי לעבוד באחת ממדינות האיחוד. אין ספק שלצאצאים שלכם יהיו יותר אפשרויות כאשר תהיה לכם האזרחות הפורטוגלית הנכספת.

8. נגישות: לצורך קבלת אזרחות פורטוגלית אין צורך לעבור מבחן תרבות או שפה ואפילו לא צריך לטוס לפורטוגל על מנת להגיש את הבקשה לרשויות. למעשה, מדובר בהליך פשוט ונטול סיבוכים בדרך להפוך לאזרח אירופאי מן השורה.

למה לבחור במשרד עו"ד ליאור שמיר?

  1. אחריות משפטית - כפועל יוצא מהיותנו משרד עו"ד, אנו מחוייבים לפעול בסטנדרט גבוה ומוקפד ועוברים בצורה מדוקדקת על כל הניירת הדרושה להגשת הבקשה לקהילה היהודית בהכרה כצאצאים למגורשי ספרד. משרדנו מוודא אלו מסמכים ראייתים יש להציג לקהילה להוכחת הקשר - ויותר מכך אלו מסמכים לא להציג.

  2. שיתוף פעולה עם משרדי עו"ד מקומיים  - למשרדנו קשרים ענפים עם משרדי עו"ד בפורטוגל הבקיאים בנבכי החוק והתהליך ואנו מסייעים ללקוחותינו בעזרת עורכי הדין המקומיים העוסקים בתחום לקבל את אישור האזרחות הנדרש.

  3. בקשות מאושרות - למשרדנו ניסיון רב ואנו מוודאים כי הבקשה לא תסורב או תחזור עם שאלות הבהרה שיעכבו את הליך קבלת האזרחות אשר יגררו עימם עלויות מיותרות נוספות.

  4. קשר ישיר לקהילה היהודית בפורטוגל - למשרדנו יש קשר ישיר לנציגי הקהילה היהודית בפורטוגל (הן בפורטו והן בליסבון) וההתנהלות נעשית ללא מתווכים וכך אנו דואגים כי אישור הקהילה יינתן ללקוחותינו במהירות האפשרית.

  5. תנאי תשלום נוחים - שכר הטרחה שגובה משרדנו הינו מדורג ולפי קצב התקדמות ההליך והטיפול בתיק.

לשאלות ותשובות נפוצות בתהליך הנפקת דרכון פורטוגלי - לחצו כאן
האם שם המשפחה שלי נכלל ברשימת שמות המשפחה ?

ניסיון העבר מוכיח שרשימת שמות המשפחה המפורסת , איננה מעודכנת לרב. וגם אם שם המשפחה שלך כלול ברשימה הנ"ל, עדיין לא אומר שהזכאות לדרכון פורטוגלי תהיה אוטומטית. לבירור הזכאות במלואה מומלץ ליצור עמנו קשר. ​

ronen cohen.jpg

רונן כהן

תודה רבה על העזרה בהוצאת דרכון פורטוגלי! ממליץ בחום!

stav.jpg

סתיו מגריסו

לפני כשנה וחצי התחלתי בהליך הוצאת האזרחות הפורטוגלית. אחרי קריאה באינטרנט ובעיתונות ציפיתי להליך ארוך ומייגע, אך משרד עורכי דין ליאור שמיר פישטו עבורי את התהליך עד כדי כך שלא נדרשתי לשום מאמץ! תודה לך עו"ד ליאור שמיר!

uri.jpg

אורי אקופיאן

.ממליץ בחום על המשרד ועל עו"ד ליאור שמיר

.מקצועי, אמין ומעניק יחס אישי וחם 

bottom of page